DIY: lip scrub

Jeśli chodzi o jakiekolwiek projekty typu “do it yourself”, to przyznaję się bez bicia, że jestem w tym beznadziejna i, nie okłamujmy się, należę do grupy osób z natury leniwych, co oczywiście wiąże się z faktem, iż idę na łatwiznę i po prostu kupuję coś zamiast wykazać się kreatywnością i wymyślić coś własnego.
W związku z powyższym jeśli ja, Paulina, robię coś własnoręcznie, to naprawdę jest to rzecz (tudzież kosmetyk), która jest mi bardzo (!) potrzebna. I tak właśnie było/jest z peelingiem do ust. 
W ostatnim czasie borykam się z wiecznie przesuszonymi ustami, z których notorycznie schodzi skóra (nigdy wcześniej nie robiłam peelingu ust, więc czemu się temu w ogóle dziwię?), co w pewnym sensie zmusiło mnie do “wyczarowania” kosmetyku, który pomoże mi w walce z problemem. 
Stworzenie produktu jest bajecznie proste (ha, nie zabrałabym się za coś trudnego!), a w Internecie znaleźć można mnóstwo poradników na temat tego, jak taki naturalny, domowy peeling wykonać. 
Jak było w moim przypadku? 
Talerzyk, trzy łyżeczki cukru, trochę oliwy i cynamon dla koloru (i smaku, nie okłamujmy się), wszystko zmieszałam i voilà!
A czy Ty kiedykolwiek pobawiłaś się w tzw. diy?

Jeśli jednak jest wśród Was leniwa (bardzo, bardzo leniwa!) osóbka, to naturalnie można kupić tego typu produkt np. na stronie polskiej marki PAT&RUB. W asortymencie znajdziecie trzy wersje smakowe: różana, pomarańczowa i kawowa, wszystkie w cenie (w promocji!) 41,65zł. Warto? Myślę, że jednak lepiej jest stworzyć coś własnego. 🙂

ZDJĘCIE POCHODZI ZE STRONY SKLEPU PAT&RUB
P.S Podobają się Wam nieco inne kolory na zdjęciach? Już nie są takie “za mgłą”. Dobra, pewnie nawet nie zauważyłyście! :p
Post przypadł Ci do gustu?
Podziel się nim ze znajomymi: