Poradnik dla użytkowników Nikona

Od sierpnia 2014 roku zdjęcia na blogu robione są lustrzanką Nikon D5200. Niestety mimo posiadania takiego sprzętu nie potrafiłam w pełni wykorzystać wszystkich jego zalet, czego się nieco wstydziłam, no bo… po co komuś lustrzanka, gdy tak naprawdę nie wie “co i jak”? Nie należę do osób mogących pochwalić się ogromem wolnego czasu (stąd mniejsza liczba wpisów w ostatnim czasie), więc kurs fotograficzny w moim przypadku nie wchodzi w grę. Z pomocą przyszedł mi więc „Poradnik użytkownika NIKON” wydany przez Digital Camera Polska.

A Wy znacie inne tego typu pomoce naukowe dotyczące fotografii? Koniecznie podzielcie się ich tytułami! 🙂

Czym jest owy poradnik? 
Jest to 209 stronicowa gazeta (+ płyta), zawierająca mnóstwo zdjęć i porad dotyczących użytkowania lustrzanek marki Nikon. Znajdziecie w niej instrukcje traktujące o przygotowaniu aparatu do pracy, jak i te prezentujące najlepsze wykonanie zdjęć ptaków. 
Ja cały czas jestem w trakcie przerabiania lektury, testowania różnych ustawień i odkrywania prawdziwej “mocy” mojego modelu. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki temu pismu poznałam wiele cech Nikona, z których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy.

Jeśli więc ktoś z Was – tak jak ja – posiada lustrzankę, ale wie, że nie wykorzystuje w pełni jej potencjału, polecam ową lekturę i mimo niemałej ceny (ok. 40 zł) jest warta przeczytania. Wiem, że istnieje też podobny poradnik dla użytkowników Canona, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 🙂
Post przypadł Ci do gustu?
Podziel się nim ze znajomymi: