Jak podkreślam brwi? #makijażowelove

Po poście poświęconym makijażowi oczu, przyszedł czas na podzielenie się z Wami moim sposobem na podkreślenie brwi.

apteka amica
Oceanic, Long 4 Lashes

Tutaj nie mogę nie wspomnieć o moim nowym (no może nie takim znowu nowym, bo stosuję ten produkt już od dobrych dwóch miesięcy) sposób na przyciemnienie i zagęszczenie brwi. Kiedyś pisałam o olejku rycynowym, który aktualnie odstawiłam i który (niestety) nie dawał aż takich efektów jak… odżywka Long4Lashes, którą znalazłam w paczce od apteki internetowej AMICA.

Wiem, że jej pierwotnym zastosowaniem jest wzmocnienie, zagęszczenie i ogólna poprawa wyglądu rzęs, jednak niestety wywołała u mnie reakcję alergiczną – a szkoda, bo już po tygodniu widziałam efekty jej działania!

Nie zrezygnowałam z niej jednak i postanowiłam sprawdzić, jak działa na brwi, co było bardzo dobrym pomysłem. Aktualnie w miejscach, gdzie włoski nie chciały rosnąć, nie mam już „pustych miejsc”, więc mam nadzieję, że już za jakiś czas nie będę musiała sięgać po tyle produktów do stylizacji brwi. 😉

Krok 1. Tusz do brwi / Maybelline, Brow Drama

Prawdopodobnie większość z Was krok ten zostawia na koniec, ja jednak szczoteczką od tego tuszu nadaję brwiom kształt i lekki kolor, a do tego mam pewność, że przez cały dzień włoski „zostaną na swoim miejscu” – często na tym kończy się mój makijaż tej części twarzy.

brow drama

Krok 2. Cienie do brwi / Catrice, Eyebrow Set Duo

Kolejnym etapem (jak wspomniałam wyżej, czasami pomijanym) jest wypełnienie miejsc, w których włoski jeszcze nie wyrosły, jaśniejszym cieniem z nieśmiertelnej paletki marki Catrice, którą szczerze polecam i o której pisałam już przy okazji posta o ulubieńcach 2014 (!) roku.