makaron z warzywami

Wegański makaron z warzywami

Ten makaron z warzywami jest naszym sprawdzonym daniem, które robimy zawsze wtedy, gdy nie mamy innego pomysłu na obiad. Jest wegański, nieco pikantny i, co ważniejsze, sycący, ponadto jego wykonanie jest banalnie proste.

wady i zalety weganizmu

Wady i zalety weganizmu (moja opinia)

Wraz z początkiem tego roku minęło dokładnie dwanaście miesięcy odkąd wraz z mężem postanowiliśmy przejść na dietę roślinną. Uznałam więc, że jest to najlepszy moment na podzielenie się wadami i zaletami weganizmu z mojej perspektywy.

wegańskie restauracje we wrocławiu

Wegańskie restauracje we Wrocławiu

Podczas ostatniego wypadu do Wrocławia, mieliśmy okazję spróbować kuchni roślinnej, którą serwują tamtejsze lokale. W związku z tym, iż kilka z tych miejsc zdecydowanie zasługuje na uwagę, postanowiłam stworzyć mini-przewodnik po wegańskich restauracjach we Wrocławiu.

Więcej o serii Weganizm

Seria ta traktuje nie tylko o pomysłach na roślinne dania, ale zawarte są w niej też moje wrażenia i przemyślenia dotyczące diety wegańskiej, na której jestem od kilku lat, a która pozytywnie wpłynęła na moje samopoczucie. Przypadnie ona do gustu fanom pysznej, a jednocześnie nieskomplikowanej kuchni i osobom, które rozważają zmianę sposobu odżywiania, jednak nie są do końca pewne, czy jest to dobry wybór. Weganizm staje się coraz popularniejszy, dzięki czemu wszelkie roślinne produkty są niemal na wyciągnięcie ręki. Warto więc choć odrobinę skłonić się w stronę diety roślinnej i wprowadzić więcej warzyw i owoców do swojego jadłospisu.