podcasty kryminalne

7 polskich podcastów kryminalnych, których słucham

Podcasty kryminalne podbiły moje serce już kilka miesięcy temu, a w związku z tym, iż wiem, że są wśród Was fanki tej tematyki, dzielę się zestawieniem kilku polskich audycji, na które warto zwrócić uwagę.

5 najlepszych polskich podcastów (i kanał na Youtube)

Na blogu pojawiły się już dwa wpisy, w których polecałam słuchane przeze mnie podcasty. W pierwszym skupiłam się na audycjach poświęconych blogowaniu, natomiast w kolejnym pisałam o pięciu polskich programach, na które warto zwrócić uwagę. W tym drugim pojawiły się m.in. dwie pozycje z kategorii podcastów kryminalnych, dlatego dzisiaj je pominę, jeśli jednak chcecie poznać jeszcze więcej ciekawych audycji z serii „true crime”, polecam nadrobić wspomniane posty. :)

W związku z tym, iż podcasty kryminalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, postanowiłam stworzyć dla Was osobne zestawienie tych kanałów, które sama na bieżąco śledzę i które moim zdaniem i Wam powinny przypaść do gustu. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich nowych ulubionych twórców! Miłego słuchania. :)

Podcasty kryminalne na Youtube, na które warto zwrócić uwagę

Tak, jak Spotify jest moją ulubioną aplikacją do słuchania muzyki, a także podcastów, tak Youtube na ten moment wygrywa, jeśli chodzi o liczbę polskich audycji poświęconych tematyce kryminalnej. Dlatego też dzisiaj skupię się na kanałach, które dotychczas poznałam właśnie na tej platformie. :)

Karolina Anna podcastKarolina Anna
  237 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Jest to najpopularniejszy podcast kryminalny z tego zestawienia, podejrzewam więc, że fanki tej tematyki doskonale znają Karolinę. Wcześniej zajmowała się kategorią stricte urodową, z czasem jednak jej kanał przeistoczył się w kopalnię wiedzy na temat większych i mniejszych zbrodni z Polski i ze świata.

Choć nie do końca odpowiada mi sposób wypowiadania się autorki, to nadal uważam, że jest to jeden z lepszych tego typu kanałów w Polsce. Nie znajdziecie w nim zbędnych “ulepszaczy” i efektów dźwiękowych, a solidną dawkę informacji. :)

hulaj dusza podcasthulaj dusza
  9,83 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Są tu fanki Jaśmin? Znalazłam jej siostrę! Hulaj dusza prowadzony jest przez dziewczynę o niemożliwie podobnym głosie do wspomnianej autorki Stanowo.com, ponadto odcinki omawiane są w ten sam lekki, niewymuszony sposób, co z miejsca podbiło moje serce.

Jeśli więc lubicie, gdy historie kryminalne opowiadane są na luzie, koniecznie poznajcie ten kanał. :)

aga rojek podcastAga Rojek
  8,18 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Wydaje mi się, że na kanale Agi znaleźć można najciekawsze historie, nie tylko kryminalne. Opowiada ona bowiem także o ciekawostkach i stara się wyjaśniać z pozoru paranormalne kwestie, jak np. to, czym był Mothman (polecam). :)

Jest to więc dobre miejsce w momencie, gdy przesłuchane zostały przez nas wszystkie “większe” podcasty i chcemy po prostu posłuchać czegoś równie interesującego, co nie zawsze pojawiło się na pierwszych stronach gazet.

kristof radke podcastKristof Radke
  12,5 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Kristof skupia się głównie na sprawach z naszego rodzimego podwórka. Znaleźć można więc u niego nieomawiane wcześniej (a tak mi się przynajmniej wydaje) sprawy, które są równie ciekawe, jak te powszechnie znane. Polecam, jeśli jesteście znudzone powielanymi tematami zza granicy, a interesuje Was historia Polskich kryminalistów.

kristof radke podcastKARTOTEKA
  29,8 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Drugi z najpopularniejszych podcastów kryminalnych z tego wpisu. Tutaj jednak również można znaleźć filmy poświęcone ciekawostkom, tak, jak ten ostatni, w którym poruszona została legenda o moście przy Overtoun House, ponadto autorka publikuje wideo z recenzjami książek kryminalnych i horrorów.

kryminalne historie podcastKryminalne Historie
  5,27 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Najmniejszy z kanałów, który poznałam niedawno, a który, moim zdaniem, ma w sobie potencjał. Pojawiły się na nim opisy spraw, których dotychczas nie znałam, za co autorce należy się ogromny plus. Zachęcam do zapoznania się z treścią, jaka dostępna jest na Kryminalne Historie i wsparcia jego założycielki, aby dać jej małego kopa do działania i motywacji do rozwijania swojego profilu.


documentalium podcastDOCUMENTALIUM
  14,1 TYS. SUBSKRYPCJI     YOUTUBE

Jest to najbardziej dopracowany kanał zawierający podcasty kryminalne, jaki dotychczas poznałam. Nie mam pojęcia, ile czasu zajmuje autorce realizacja jednego wideo, ale naprawdę nie ma się tutaj do czego przyczepić. Żałuję jedynie, że na profilu widnieje tak mała liczba filmów (tylko 10), a ostatni opublikowany został 4 miesiące temu. Być może właścicielka zrobiła sobie mini-przerwę, możliwe jednak, że zupełnie zrezygnowała z nagrywania. Niemniej jednak polecam zapoznać się z kanałem DOCUMENTALIUM, być może zainspiruje Was do stworzenia swojej serii wideo poświęconych kryminalnym historiom. :)

podcasty kryminalne

W ten sposób kreuje się lista siedmiu polskich podcastów kryminalnych, które moim zdaniem warto zasubskrybować na Youtube. Tak, jak wspomniałam na początku wpisu, mocno liczę na to, że udało mi się polecić Wam kogoś, kogo dotychczas nie znałyście. Pamiętajcie też, że sama chętnie poznam podcasty (nie muszą być dostępne na Youtube), które uważacie za godne polecenia. :)

A jeśli niczym Was nie zaskoczyłam i znacie wszystkie z polecanych przeze mnie audycji, koniecznie napiszcie, która jest Waszą ulubioną! :)

Post przypadł Ci do gustu?
Podziel się nim ze znajomymi:

2
Skomentuj wpis poniżej

avatar
  Chcę otrzymywać powiadomienia  
Powiadom o
Klaudia
Gość

Ja uwielbiam słuchać Jaśmin ze Stanowo. Ostatnio trafiłam na hulaj_dusza i też przepadłam bez reszty właśnie przez podobieństwo głosu obu autorek. Można ich słuchać bez przerwy.

iza
Gość
iza

Ja bardzo lubię Kryminalne Historie