Jak się skupić? 4 sposoby na wzmocnienie koncentracji + konkurs

Sesja, matura? Jak wiele sytuacji w Waszym życiu, nie tylko tych dotyczących edukacji, wymaga wzmożonej koncentracji? Z racji tego, iż sama dość często miewam chwile, gdy wymaga się ode mnie skupienia, postanowiłam podzielić się z Wami czterema sposobami na jego wzmocnienie, które sama praktykuję.
sposoby na wzmocnienie koncentracji

Nieraz przekonałam się o tym, iż jestem mistrzem prokrastynacji, przez co wiele rzeczy robię na ostatnią chwilę. Nie ma znaczenia, iż datę egzaminu znam już od dobrych dwóch  miesięcy, bo i tak wiem, że za naukę zabiorę się dopiero kilka na kilka dni przed wyznaczonym terminem.

Nie potrafię tego zmienić, widocznie taka już moja natura (czyt. życie na krawędzi). Muszę więc znać sposoby na to, aby w możliwie jak najkrótszym czasie przyswoić jak największą ilość wiedzy, co wiąże się z wymogiem koncentracji tylko na tej jednej kwestii.

W tym celu nauczona doświadczeniem wykorzystuję cztery triki, które pomagają mi ograniczyć ilość zewnętrznych bodźców negatywnie wpływających na moje skupienie.

1. Zaplanowanie dnia/tygodnia

Ważne jest, aby w ciągu dnia/tygodnia zrealizować ważne cele i wyznaczyć sobie konkretne godziny, wyznaczone na naukę, dzięki czemu pozbędziemy się „rozpraszaczy” siedzących z tyłu naszej głowy, które często skutecznie uniemożliwiają nam edukację.

2. Słuchanie muzyki

Ten punkt nie jest dla każdego, gdyż znam wiele osób preferujących naukę w ciszy. Sama niegdyś myślałam, że i ja do tej grupy należę, jednak już kilka lat temu słuchając muzyki w słuchawkach, zdałam sobie sprawę z tego, iż o wiele szybciej i łatwiej idzie mi nauczenie się czegokolwiek, gdy jestem całkowicie „odcięta” od innych, rozpraszających mnie dźwięków. Jeśli jeszcze nie próbowaliście tego sposobu, to szczerze polecam!

3. Wyłączenie wszelkich urządzeń wymagających uwagi (smartfon, komputer)

Sądzę, iż ta kwestia nie wymaga konkretnej charakterystyki. Sami dobrze wiemy jaki negatywny wpływ na naszą koncentrację mają wszelkie nowinki technologiczne. Warto więc choć na te kilka godzin schować je do szafy i zapomnieć o istnieniu Facebooka i Instagrama.

4. Wpływający na koncentrację, funkcjonalny drink witaminowy DrWitt Active Drink
drwitt koncentracja

Drink (oczywiście bezalkoholowy!) o smaku jabłko-winogorono-granat jest nowością na rynku, przez co wielu z Was spotyka się z nim po raz pierwszy. Zawarty w nim kwas pantotenowy pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie, a magnez zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia.

Jeśli więc wszystkie przetestowane przez Was sposoby na wzmożenie skupienia nie dają rezultatów, warto dać szansę produktowi marki DrWitt. A nawet jeżeli twierdzicie, iż jesteście w stanie skoncentrować się na danej czynności w 100%, sprawdźcie, czy napój ten nie wyciśnie z Was 150%! :)

Jeśli są wśród Was osoby, które – tak jak ja – odkładają wszystko „na później”, koniecznie wypróbujcie moje cztery sposoby na wzmocnienie koncentracji. Być może sprawią, iż zaoszczędzicie czas (i nerwy)! :)

Na koniec wraz z marką DrWitt przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym dwie osoby zdobywają jedną z trzech poniższych  nagród:
– e-book: Jadwiga Górnicka „Wzmacnianie organizmu”,
– e-book: Paulina Mechło, Jolanta Grzelka „Trening intelektu. Wyćwicz pamięć,
koncentrację i kreatywność w 31 dni”,
– audiobook: Stephen R. Covey „7 nawyków skutecznego działania”.

Aby wziąć w nim udział, należy zaakceptować jego regulamin i odpowiedzieć w komentarzu na pytanie: Jaka metoda koncentracji jest Twoją ulubioną?

Konkurs zakończy się 19.03.2017, a jego wyniki zostaną opublikowane w aktualizacji tego posta.

WYNIKI – wybrane nagrody otrzymują:
Basia z bloga www.basia-blog.pl
Justyna z bloga jasminegirl.blogspot.com
Dajcie znać, czy któryś z moich sposobów skupienia się jest i przez Was praktykowany! :)
Wpis powstał w ramach współpracy z marką DrWitt

Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *