jak zmienić kolor zdjęcia

Jak zmienić kolor zdjęcia?

Bardzo często spotykam się z pytaniami o to, jak zmienić kolor zdjęcia. Postanowiłam więc przygotować dla Was niezwykle prosty poradnik o tym, jak sprawić, aby np. zielone liście zmieniły swój odcień na… różowy. :) Mam nadzieję, że instrukcja będzie przydatna!


Jakiś czas temu na stronie bloga na Facebooku i moim profilu na Instagramie pytałam Was, czy bylibyście zainteresowani poradnikiem dotyczącym zmiany koloru np. tła na zdjęciu. Odzew był spory, postanowiłam więc poświęcić chwilę temu tematowi.

Mam dobrą wiadomość dla tych z Was, którzy nie są biegli w Photoshopie – dzisiejszy tutorial jest na tyle prosty, iż z pewnością każdy z Was poradzi sobie z obróbką fotografii na jego podstawie! :)

Zmiana koloru zdjęcia w programie Photoshop

Przechodząc do rzeczy – aby uzyskać efekt podobny do tego na powyższym zdjęciu, należy za pomocą któregoś z narzędzi (różdżka, piórko) zaznaczyć obszar, którego kolor chcemy przerobić, a następnie za pomocą opcji widocznej na poniższym zdjęciu, wybrać odcień który chcemy zmienić i pobawić się jego ustawieniami.

Na moim zdjęciu edytowałam kolory: zielony i żółty w taki sposób, aby końcowy efekt przypominał róż.

jak zmienić kolor zdjęcia

jak zmienić kolor zdjęcia

Pamiętajcie o tym, aby nie przesadzić z kolorami, gdyż taka zmiana sama w sobie nie wygląda naturalnie. ;)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że powyższy poradnik nie pokazuje nic odkrywczego, wiele osób jednak nie zna tego prostego sposobu na edycję kolorów.

Jeśli chcecie, abym publikowała więcej podobnych wpisów i poradników, napiszcie proszę w komentarzu, na jaki temat poradnik chcecie zobaczyć. :)
Dajcie też znać, czy i Was interesowało to, jak zmienić kolor zdjęcia! :)
Post przypadł Ci do gustu?
Podziel się nim ze znajomymi: