Jak zmienić swoje życie na lepsze?

jak zmienić swoje życie na lepsze

Jeśli cały czas zastanawiacie się nad tym, jak zmienić swoje życie na lepsze i dotyka Was problem niskiej samooceny lub nerwowości, znam coś, co jest w stanie Wam pomóc. Skąd to wiem? Bo zadziałało na mnie!

3 filmy, które wywołały pozytywne zmiany w moim życiu

Już od jakiegoś czasu staram się kontrolować swoje myśli i ukierunkowywać je w tę pozytywną stronę. W końcu nie od dziś wiadomo, że to, czy będziemy szczęśliwi w dużej mierze zależy właśnie od nas samych. To my decydujemy o tym, czy i w jaki sposób świat zewnętrzny wpłynie na nasze samopoczucie. Głęboko wierzę w to, że optymizm i pozytywne nastawienie przyciągają jeszcze więcej dobra, dlatego warto walczyć ze swoimi słabościami i odpychać te negatywne poglądy.

jak zmienić swoje życie na lepsze

Muszę jednak przyznać, że z natury jestem osobą raczej nerwową, która lubi przejmować się na zapas i kreować najczarniejsze scenariusze. Wyzwaniem było więc okiełznanie tej niechcianej strony mojej osobowości na rzecz spokoju ducha. Skłamałabym mówiąc, że radzę sobie z tym sama, bo dużą rolę w uświadomieniu sobie tego, czego naprawdę chcę i jak zwalczyć stres, odegrały trzy książki z dzisiejszego wpisu.

Jak zmienić swoje życie na lepsze? Te trzy książki pomogą Ci to osiągnąć!

Każda z nich jest inna, ale wszystkie łączy jedna cecha – celem ich autorów jest niesienie pomocy w kwestii rozwoju czytelnika. Poniżej znajdziecie ich krótkie recenzje, jednak nie chcę zdradzać za wiele, gdyż na końcu wpisu czeka na Was konkurs, w którym do wygrania jest nic innego, jak te wspaniałe lektury.

prawda jest w tobie „Prawda jest w tobie” Gordana Biernat

Jeśli czujecie się zagubieni, ale jednocześnie zdajecie sobie sprawę z tego, jak ogromny (i negatywny) wpływ ma na Was świat zewnętrzny, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Dzięki niej uświadomiłam sobie, że przestałam zwracać uwagę na to, co dobre dla mnie, tylko po to, aby nie urazić kogoś innego. Jak większość z nas postawiłam dobro innych nad swoje, co na dłuższą metę jest wyniszczające dla naszej psychiki.

Pozycja ta uczy czytelnika bycia asertywnym i bronienia własnych poglądów i wartości. Ponadto autorka przygotowała ponad 230 „myśli prawdy”, będących swego rodzaju wskazówkami w momentach zwątpienia w siebie.

„Prawda jest w tobie” uświadamia odbiorcom, że to my mamy wpływ na to, jaki będzie nasz nastrój danego dnia, w jaki sposób wpłynie na nas konkretna sytuacja i czy rzeczywiście sytuacje z przeszłości będą miały swoje odzwierciedlenie w naszym życiu codziennym. Autorka książki podkreśla siłę bycia tu i teraz, a także przypomina o tym, że nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to, co już się wydarzyło, ani w dużej mierze na to, co się stanie, możemy jedynie starać się kreować swoją teraźniejszość.

„Reguła 5 sekund” Mel Robbins

Jest to pozycja dla osób, którym nie jest obca prokrastynacja, a strach przed podejmowaniem decyzji (nie tylko ważnych) sprawia, że często rezygnują z ważnych ofert.

Reguła pięciu sekund, której poświęcona jest książka jest na tyle prosta i łatwa w przyswojeniu, że na początku aż trudno uwierzyć, że faktycznie może działać, jednak… serio to robi!

Znacie ten moment od razu po przebudzeniu, kiedy nie chce Wam się opuszczać ciepłego łóżka? Mi w takich momentach pomaga właśnie ta reguła. Zabawne, że tak proste działanie jest w stanie znacznie wpłynąć na to, jak podchodzimy do wielu spraw.

Podejrzewam, że zastanawia Was, na czym polega wspomniany sposób na poradzenie sobie z własnymi słabościami i lękami – nie zdradzę go Wam, bo tym samym przyczynię się do Waszej rezygnacji z przeczytania książki, skoro sprzedam Wam jej główną myśl, a byłoby to wielkim błędem, gdyż poza głównym wątkiem, tekst zawiera świetne historie osób, które wprowadziły regułę w swoje życie, a także wiele innych psychologicznych aspektów człowieka.

reguła 5 sekund
13 rzeczy których nie robią silnie psychiczni ludzie „13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie ludzie” Amy Morin

Opis tej książki jest dla mnie najtrudniejszy, gdyż nie chcę zdradzić Wam jej szczegółów, bo tak, jak jej dwie poprzedniczki i ta jest warta uwagi. Kto powinien ją przeczytać? Ci z Was, którzy lubią użalać się nad sobą, uważają, że to oni zawsze mają pod górkę i często rozpamiętują przeszłość.

Autorka tej lektury naprawdę wiele w swoim życiu przeszła i jest idealnym przykładem na to, że nasza psychika jest na tyle silna, że jesteśmy w stanie podnieść się po największych dla nas tragediach i zależy to głównie od nas i naszego sposobu na życie. Jeśli i Was dotknęło przykre wydarzenie i nie widzicie światełka nadziei, uważam, że ta książka zawiera w sobie najwięcej odpowiedzi na to, jak zmienić swoje życie na lepsze.

Amy była jedną z osób prowadzących wykład dla TEDx Talks, który znajdziecie tutaj: The Secret of Becoming Mentally Strong. Książka jest jego rozwinięciem, więc jeśli mowa, którą przedstawiła, przypadła Wam do gustu, to gwarantuję, że pozycja „13 rzeczy, których (…)” jeszcze bardziej Wam się spodoba. :)

Konkurs! Wygraj zestaw trzech powyższych książek

Wraz z Wydawnictwem Galaktyka przygotowaliśmy dla Was konkurs. W ramach akcji do trzech osób trafi zestaw książek, w skład którego wchodzą tytuły z dzisiejszego wpisu. Jeśli więc czujecie, że to Wasz słabszy czas i zastanawiacie się nad tym, jak zmienić swoje życie na lepsze, myślę, że pomoże Wam lektura wspomnianych pozycji. :)

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

 1. Polubić stronę na Facebooku Wydawnictwa Galaktyka i/lub jego profil na Instagramie;
 2. Publicznie udostępnić na swoim koncie na Facebooku link wpisu klikając tutaj;
 3. Tutaj w komentarzu w dwóch zdaniach odpowiedzieć na pytanie konkursowe „Która cecha Twojego charakteru jest Twoją ulubioną, a nad którą chciałabyś/chciałbyś popracować?”, a także podać swój adres e-mail, abym mogła opublikować listę zwycięzców (owy adres NIE będzie wykorzystywany w innym celu);
 4. Proszę także o umieszczenie informacji o tym, że wyrażacie zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres korespondencyjny) w celu przekazania ich obsłudze Wydawnictwa Galaktyka w celu wysłania nagrody.

Konkurs trwać będzie od 27.10 do 09.11.2018 r., każdy uczestnik może odpowiedzieć na pytanie konkursowe tylko raz.

Wyniki konkursu

Dziękuję ślicznie za udział wszystkim jego uczestnikom, cieszę się, że była to dla Was okazja do zwrócenia uwagi na poztywne cechy Waszego charakteru. :)

Poniżej mejle osób, których odpowiedzi wygrały:
little.blue.hood@gmail.com
kontakt@czterylistki.pl
makolpaula@gmail.com

Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję i proszę o wiadomość na adres: kontakt@simplistic.pl lub simplisticpl@gmail.com. :)

Ponurość jesieni sprawia, że niektórych z nas częściej dotyka zły humor i niespecjalnie dobry nastrój. Dlatego też pomyślałam, że tematyka dzisiejszego wpisu idealnie wkomponuje się w tę niesprzyjającą rozwojowi aurę i mimo niepogody za oknem pobudzi Was do pracy nad sobą – jak wspomniałam wcześniej, na mnie te książki wpłynęły bardzo pozytywnie. :)

Dajcie znać, czy sami znacie sposób na to, jak zmienić swoje życie na lepsze – być może mieliście już okazję skorzystać z jakichś skutecznych metod?

Wpis zawiera reklamę Wydawnictwa Galaktyka


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

11 odpowiedzi

 1. Awatar puch ze słów

  dziękuję za te propozycje książkowe zwłaszcza 13 rzeczy, których… mnie zaciekawiła. pozdrawiam asia


 2. Awatar Aleksandra

  Nie chcesz zdradzić, to muszę poczytac o regule 5 sekund, choć domyślam sie o co w niej chodzi ;-)


 3. Awatar Ewa
  Ewa

  Ulubioną cechą mojego charakteru ,
  którą zauważyli również koleżanki i koledzy
  jest odwaga, a najgorszą, nad którą
  chciałabym popracować jest chaotyczność
  -wokół mnie i w moich myślach ani ładu ,
  ani składu.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres korespondencyjny) w celu przekazania ich obsłudze Wydawnictwa Galaktyka w celu wysłania nagrody.


 4. Awatar Dominika
  Dominika

  Pierwszy raz patrząc na pytanie konkursowe pomyślałam, że będę miała większy problem ze znalezieniem tych cech, których w sobie nie lubię niż tych, które wydają mi się pozytywne.
  I chyba to też odpowiada na to, co bym chciała w sobie zmienić i ulepszyć – brak wiary i akceptacji samej siebie, które mają źródło w środku, które wychodzą ode mnie, a nie od innych ludzi, facebooka, instagrama czy pracodawcy.
  Gdybym natomiast miała wymienić to, co sprawia, że się do samej siebie uśmiecham, to wieczna ciekawość i wynikający z niej entuzjazm dla małych przyjemności, odkryć i przygód. Uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy i przez ich pryzmat na nowo patrzeć na świat.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (imię nazwisko adres korespondencyjny) w celu przekazano ich wydawnictwie Galaktyka w celu wysyłki nagrody.

  Adres email: little.blue.hood@gmail.com


 5. Awatar Patrycja
  Patrycja

  Oj ja strasznie chciałabym popracować nad tym zeby tak szybko ludzie nie wyprowadzali mnie z równowagi haha oraz nad tym zeby byc wytrwała w swoich postanowieniach szczególnie tych długotrwałych ❤️ Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych (imię nazwisko adres korespondencyjny) w celu przekazano ich wydawnictwie Galaktyka w celu wysyłki nagrody. E mail patrycjakrolikowska3@gmail.com


 6. Awatar Asia
  Asia

  Lubię moją cechę, którą nazywam „niekończące się pomysłodawstwo ” , co mnie martwi to odwlekanie rzeczy ważnych i przecieki życia, kiedy czuje ze robię to co robić nie powinnam.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres korespondencyjny) w celu przekazania ich obsłudze Wydawnictwa Galaktyka w celu wysłania nagrody, email: wioskowomi@op.pl


 7. Awatar Edyta

  Cechą, którą lubię to szukanie we wszystkim tych dobrych stron i nie zatrzymywanie się na tym co nie wyszło. W tym roku szczególnie widzę u siebie to pozytywne myślenie i bardzo doceniam ten stan! :) To, nad czym chciałabym popracować, to odwaga i większa pewność siebie w podejmowaniu różnych wyzwań, przydałoby się tego nieco więcej, żeby śmielej stawiać kroki w przód, bez zastanawiania się, co pomyślą o mnie inni!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres korespondencyjny) w celu przekazania ich obsłudze Wydawnictwa Galaktyka w celu wysłania nagrody, email: kontakt@czterylistki.pl


 8. Awatar Gordana BieRnat

  Lots of love to the Polish readers of ”Prawda jest w Tobie”!
  I’m so glad my book is now available in Polish.
  .
  Thank you Paulina for introducing my book to your followers.
  Really appreciate it!
  .
  Pozdrawiam wszystkich!
  Gordana


 9. Awatar mrsfox

  też staram się praktykować pozytywne podejście do życia (a z natury jestem pesymistką więc nie jest łatwo;) i to naprawdę pozwala być znacznie szczęśliwszym i wszystko ułatwia


 10. Awatar Paula
  Paula

  Cierpliwość – dzięki temu naprawdę trudno mnie zdenerwować, łatwiej jest mi słuchać innych ludzi i nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, ale jednocześnie pracuje nad tym, aby wiedzieć kiedy odpuszczać. Nawet najbardziej cierpliwy człowiek powinien wiedzieć gdzie są jego granice.
  makolpaula@gmail.com
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, adres korespondencyjny) w celu przekazania ich obsłudze Wydawnictwa Galaktyka w celu wysłania nagrody.


 11. Awatar Milena
  Milena

  Moja ulubiona cecha swojego charakteru jest madrosc a chcialabym popracowac nad przejmowaniem sie tym, co mysla o mnie inni.
  tolkfanka@gmail.com
  Wyrazam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych(imie, nazwisko, adres korespondencyjny)w celu przekazania ich obsludze Wydawnictwa Galaktyka w celu wyslania nagrody.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *