rotterdam

Jednodniowa wycieczka do Rotterdamu

Rok temu zdecydowaliśmy się na zwiedzanie stolicy Holandii – Amsterdamu, o czym nie pisałam na blogu, gdyż miasto to nieszczególnie przypadło nam do gustu. Tym razem więc postanowiliśmy zobaczyć Rotterdam, przez wielu uważany za jedno z najbardziej modernistycznie wyglądających miejsc w Europie. Co o nim sądzimy? Poniżej znajdziecie kilka zdjęć i co nieco o naszych odczuciach. :)


Rotterdam

City Hall, Rotterdam

Markthal, Rotterdam

Nasze wrażenia

Jeśli lubicie różnorodność, modernizm (dużo!), to Rotterdam na pewno przypadnie Wam do gustu. Sami byliśmy bardzo ciekawi tego zachwalanego przez wszystkich miejsca i… nie zawiedliśmy się. Architektura robi ogromne (i pozytywne) wrażenie! Na początku wydawać by się mogło, że to wszystko do siebie nie pasuje, że jest tego za dużo. Jednak po kilku godzinach spędzonych wśród wysokich wieżowców o niespotykanych kształtach dochodzi się do wniosku, że w całej tej modernistycznej wizji miasta jest to COŚ i cały czas szuka się kolejnych, czasami dziwnych budowli.


Które miasto uważamy za ciekawsze – Amsterdam, czy Rotterdam?

Rotterdam zdecydowanie wygrywa – zarówno pod względem ilości atrakcji, jak i samego wyglądu. Amsterdam jest nieco nudny – co prawda jego malutkie uliczki i sławne kamienice mają w sobie nutkę romantyzmu, możemy ją jednak znaleźć w wielu innych (również polskich) miastach. 


rotterdam

Poniżej zobaczyć możecie tylko kilka z wielu serwowanych w Markthall pyszności!

bakalie

donuts

Maas Tower, Rotterdam

rotterdam

Toren op Zuid, RotterdamEuromast, Rotterdam

Widok z Euroscoop
Obok zobaczyć możecie widok z wieży, która pokazana jest na zdjęciu wyżej – Euromast. Jeśli widok z wysokości 100m (pierwsza platforma) Was nie satysfakcjonuje, możecie zdecydować się – tak jak my – na wejście nieco wyżej (185m) Euroscoopem. ;)

A Wy byliście w Rotterdamie?
Jakie inne miasto (niekoniecznie holenderskie) jest Waszym zdaniem godne uwagi?
Post przypadł Ci do gustu?
Podziel się nim ze znajomymi: