Profile na Instagramie, które lubię i polecam

profile na instagramie

Osoby nie korzystające na co dzień z social mediów zdecydowanie zaliczają się do mniejszości. Dlatego też postanowiłam po raz kolejny dać Wam znać, które profile na Instagramie lubię i które moim zdaniem warto śledzić. Mam nadzieję, że dzięki temu czas spędzany w mediach społecznościowych nie będzie tak do końca zmarnowany. :)

Kogo obserwować na Instagramie? Profile, które inspirują

Jakiś czas temu pozbyłam się ze swoich obserwowanych kont tych profili, które w jakikolwiek sposób sprawiały, że czułam się gorzej. I nie chodzi tu o jakąkolwiek zazdrość czy poczucie, że inni mają lepiej. Zaczęły mnie irytować także te profile, których znaczna część treści poświęcona jest zakupom i skupianiu się na tym, aby mieć i kupować więcej. Sama staram się nie poddać konsumpcjonizmowi, więc tego typu zawartość totalnie mnie nie interesuje.

W związku z powyższym zaczęłam skupiać się tylko i wyłącznie na tych osobach, które poprzez swoją działalność w internecie przekazują coś wartościowego. Dzięki temu oszczędzam czas spędzany w sieci, a ponadto poświęcam go tylko temu, co faktycznie mnie interesuje – polecam tego typu działanie, serio.

profile na instagramie

Które profile na Instagramie warto śledzić?

aleksandrakapkaALEKSANDRA KAPKA Film&Style
   ALEKSANDRAKAPKA

Ola jest stylistką, co świadczy o tym, że doskonale wie, co w modowej trawie piszczy. Jak już kiedyś pisałam, nie interesuje mnie nadto to, co dzieje się w świecie fashion, ale gdy najdzie mnie ochota na to, aby dowiedzieć się, co będzie trendem nadchodzącej pory roku, od razu zaglądam właśnie na profil Aleksandry, której stories dopieszczone są pod każdym względem.

Ponadto sama właścicielka konta jest przesympatyczną osobą, co już samo w sobie sprawia, że chętniej ją odwiedzam. Zawsze dziwi mnie jednak fakt, że nie posiada ona nawet 10 000 obserwatorów, kiedy inne, niewyróżniające się niczym profile mają ich dziesiątki tysięcy (?).

profile na Instagramie© INSTAGRAM.COM/ALEKSANDRAKAPKA
chessiekinggC H E S S I E K I N G
   CHESSIEKINGG

Instagram nierzadko wprowadza nas w zły nastrój, a dopieszczone zdjęcia skinny girls odejmują nam 500 punktów od pewności siebie. Dlatego też profil, na którym prezentowane są nie tylko piękny, szczery uśmiech i zdrowe (!) ciało, ale też prawdziwe oblicze tego, jak wyglądamy „za kulisami” jest swego rodzaju powiewem świeżości.

Niemal 600 tys. internautów nie może się mylić – na tego typu platformach potrzeba nam niewyretuszowanej normalności, dzięki której pamiętamy o tym, że to nie z nami jest coś nie tak, a z godzinnym ustawianiem się do zdjęć, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. ;)

profile na Instagramie© INSTAGRAM.COM/chessiekingg
basiaszmydtbasiaszmydt.pl
   BASIASZMYDT

Basię powinien obserwować każdy, kto szuka choć odrobiny normalności na polskim (i nie tylko) Instagramie. Nie bez powodu znalazła się ona zarówno w zestawieniu fajnych lifestylowych blogów, jak i tutaj, wśród polecanych profili.

7 fajnych blogów lifestylowych

Cenię ją za wiele rzeczy – przypominanie, że przy odrobinie skupienia jesteśmy w stanie znaleźć szczęście w codzienności, za #hasztagzycie i fakt, że nie dała się porwać tej sztuczności i życia „na siłę”, żeby pokazać innym, że ma się lepiej.

basiaszmydt© INSTAGRAM.COM/basiaszmydt
mjackowiak_nutritionMarcin Jackowiak
   MJACKOWIAK_NUTRITION

Coś dla fanek zdrowego odżywiania i obalania mitów dotyczących wyboru odpowiedniej diety. Marcin swoimi postami niejednokrotnie wpłynął na zawartość mojej lodówki i bardzo cenię go za dzielenie się z odbiorcami przydatną wiedzą na temat tego, co warto jeść, a co nie jest tak zdrowe, jak nam się dotychczas wydawało.

Jeśli chcecie wprowadzić pozytywne zmiany w kwestii swoich przyzwyczajeń żywieniowych, polecam obserwować wspomniany profil. Gwarantuję, że nie pożałujecie!

mjackowiak_nutrition© INSTAGRAM.COM/mjackowiak_nutrition
hashtagalekAleksander Małachowski
   HASHTAGALEK

Jest to jedyny profil z dzisiejszego zestawienia, który obserwuję tylko i wyłącznie przez wzgląd na świetne, oryginalne zdjęcia.

Dotychczas nie spotkałam się na polskim Instagramie z tego typu stylem fotografowania architektury, to też kontem Aleksandra od razu się zachwyciłam. Nie mam pojęcia, jak autor sprawia, że z pozoru zwykły budynek sprawia, że wpatrujesz się w zdjęcie jak zaczarowany.

Profil wypełniają inspirujące zdjęcia i ręczę za to, że gdy tylko go przejrzycie, nabierzecie ochoty na robienie zdjęć budynkom. Tylko uprzedzam!

hashtagalek© INSTAGRAM.COM/hashtagalek

Na potrzeby dzisiejszego wpisu, starałam się wybrać najlepsze z najlepszych kont na Instagramie, z których minimum jeden przypadnie każdej z Was do gustu. Jest coś o modzie, zdrowiu, akceptacji siebie – z zewnątrz, jak i wewnątrz, a także coś dla pobudzenia kreatywności. Mam więc nadzieję, że moje drugie już zestawienie z cyklu fajnych profili, przypadło Wam do gustu i że każda z Was wyniesie stąd coś dla siebie! :)

Nie zapomnijcie napisać, które profile na Instagramie zaliczają się do grupy Waszych ulubieńców! :)


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

4 odpowiedzi

 1. Awatar Radownisia

  Obserwuję Olka od początku i nadal mnie niesamowicie inspiruje. Takie stonowane zdjęcia to zdecydowanie to, czego potrzebuje!


 2. Awatar Laura
  Laura

  ALEKSANDRAKAPKA obserwuję i polecam również


 3. Awatar Ekstrawagancka

  Mam co nadrabiać :)


  1. Awatar Paulina z simplistic.pl

   Polecam! :)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *