Wydawnictwo [ze słownikiem] – nauka języka angielskiego

wydawnictwo [ze słownikiem]
Staram się, aby co miesiąc na blogu pojawiał się post widniejący w kategorii „dobre, bo polskie”. W związku z tym maj poświęcam polskiemu Wydawnictwu [ze słownikiem], którego celem jest pomoc w nauce języka angielskiego.

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest przeczytać książkę anglojęzyczną i nie mieć problemu z jej zrozumieniem? A może kwestią, która wywołuje w Was niechęć do czytania obcojęzycznych lektur, jest przerażenie na myśl o szukaniu każdego nieznanego słowa w słowniku?

Właśnie tym i podobnym problemom naprzeciw wyszło wspomniane Wydawnictwo [ze słownikiem], które poza zapewnieniem świetnej zabawy i satysfakcji z czytania ulubionych powieści w języku innym niż polski, dodatkowo uczy czytelnika nowych słów, a co za tym idzie – utrwala znajomość języka angielskiego.

Co wyróżnia książki Wydawnictwa [ze słownikiem] spośród innych dostępnych na rynku?

Każda lektura poza częścią właściwą, tj. fabułą, zawiera trzy słowniki ułatwiające zrozumienie czytanego tekstu:
– pierwszy z nich dotyczy najczęściej pojawiających się w publikacji słów, które – jak możemy przeczytać na stronie Wydawnictwa – pozwalają na zrozumienie ponad 80% treści danej książki;
– kolejny słownik umieszczony jest na marginesie każdej strony i dotyczy nowych słów, które nie zostały umieszczone we wcześniejszym słowniku;
– ostatni natomiast jest skupiskiem wszystkich wspomnianych wcześniej słówek i form. Ułatwia on znalezienie znaczenia danego wyrazu, które wcześniej pojawiło się w lekturze.

Dzięki kilkukrotnemu spotkaniu się z danymi frazami bardzo szybko zapadają nam w pamięć, dzięki czemu, czasami nieświadomie, uczymy się nowych słów i struktur w przyjemnych okolicznościach.

wydawnictwo [ze słownikiem]

Lektury te świetnie sprawdzą się także w roli przypomnienia niektórych zagadnień osobom, które tak jak ja studiowały język angielski, a w związku z aktualnym trybem życia nie mają potrzeby jego codziennego używania, przez co powstaje obawa przed całkowitym zapomnieniem poznanej wcześniej mowy. :)

Wiem, że „nie ocenia się książki po okładce”, ale musicie przyznać, że te wydawane przez Wydawnictwo [ze słownikiem] aż proszą się o uchwycenie ich na zdjęciu (#minimalizm)!

Naprawdę polecam zakup chociaż jednej książki tym z Was, którzy zawsze stronili od powieści (nawet tych ulubionych!) napisanych w obcym języku. Do wyboru jest naprawdę sporo tytułów, więc jestem pewna, iż każdy znajdzie coś, co go zainteresuje i skłoni do dalszej nauki języków. :)

Dajcie znać, czy Wydawnictwo [ze słownikiem] jest Wam znane!
Podzielcie się także swoimi sposobami na naukę języka obcego! :)
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem [ze słownikiem]

Wpis zawiera reklamę marki Wydawnictwo [ze słownikiem]


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

Jedna odpowiedź

  1. Awatar Edyta
    Edyta

    Nie spotkałem się z tym jeszcze, ale z pewnością to nadrobię! Angielski dla firm dziś jest bardzo ważny, bez języków jest trudno funkcjonować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *