przydatne aplikacje

7 przydatnych aplikacji na telefon, które musisz poznać

W czasach, gdy smartfon jest niemal naszą trzecią ręką, aplikacje często są w stanie znacznie ułatwić nam życie. W związku z tym postanowiłam stworzyć dla Was zestawienie 7 przydatnych aplikacji na telefon, które sprawią, że wykonywanie codziennych czynności i realizacja postanowień będą jeszcze łatwiejsze.


Poniżej znaleźć możecie kilka słów na temat aplikacji, których używam najczęściej i które uważam za jedne z przydatniejszych, jakie znaleźć można w moim telefonie. Celowo nie piszę tutaj np. o Instagramie czy Facebooku, bo je znają prawdopodobnie wszyscy, więc nie widzę w sensu w pisaniu o kwestiach, z których doskonale zdajecie sobie sprawę. :)

Lista przydatnych aplikacji na telefon

Myślę, że w zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż naprawdę starałam się wybrać te produkty, które ułatwiają życie w różnych jego aspektach. :)

[one_half]

aplikacja spotify

Spotify Music

KATEGORIA: MUZYKA I DŹWIĘK

Jest to aplikacja, którą zainstalowałam całkiem niedawno i przyznaję, że wcześniej nie rozumiałam jej fenomenu – w końcu jeśli chcemy posłuchać konkretnego utworu, wystarczy wejść na Youtube, prawda?

O tym, jak wciągający jest to „stwór” przekonałam się nie po samej instalacji, a po tym, jak zdecydowałam się na wypróbowanie wersji Premium, która umożliwia korzystanie z wielu funkcji, których w tej podstawowej po prostu nie ma.

Aktualnie jestem na etapie fascynacji Spotify i polecam ją każdemu miłośnikowi muzyki, któremu zależy na tym, aby swoje ulubione piosenki mieć na wyciągnięcie telefonu. ;)

aplikacja photo editor

Photo Editor

KATEGORIA: FOTOGRAFIA

Jest to jedyna aplikacja, której używam do edycji zdjęć na telefonie. Co prawda zdjęcia przerabiam głównie w programie Photoshop, jednak często zdarzają się sytuację, gdy muszę zmniejszyć dane zdjęcie lub lekko je wyretuszować i tutaj świetnie sprawdza się właśnie Photo Editor.

aplikacja trello

Trello

KATEGORIA: PRODUKTYWNOŚĆ

Jak wiecie (albo i nie), kilka miesięcy temu postanowiłam skrupulatnie planować wszelkie aktywności związane z prowadzeniem bloga, jak i także z życiem typowo prywatnym. Niestety w związku z tym, iż nie zawsze miałam możliwość trzymania przy sobie planera, często było tak, że po prostu nie zapisywałam nigdzie np. pomysłów na posty.

Kilka tygodni temu wpadłam na pomysł wykorzystania Trello w formie elektronicznego notesu, w którym zapisywać będę wszystko, co uważam za istotne w kwestii m.in. blogowania.

Dzięki łatwemu dostępowi do aplikacji – zarówno z telefonu, jak i z poziomu komputera – mam wszystko w jednym miejscu. Ponadto przydatnym (i darmowym) rozszerzeniem jest kalendarz Google, który także możemy obsługiwać z kilku urządzeń.

aplikacja Zdrowe Zakupy

Zdrowe Zakupy

KATEGORIA: ZDROWIE I FITNESS

Poznajcie aplikację, dzięki której tajemniczy skład produktów spożywczych już nie będzie dla Was zagadką. Dzięki niej po zeskanowaniu kodu kreskowego danego artykułu wiemy, czy składniki w nim zawarte są szkodliwe dla naszego zdrowia, czy wręcz przeciwnie – warto je konsumować.

Aktualnie podczas zakupów, kiedy muszę sięgnąć po nieznane mi dotychczas towar, automatycznie włączam Zdrowe Zakupy i dzięki temu udaje mi się świadomie kupować lepszej jakości produkty.[/one_half][one_half_last]

aplikacja jakdojade

Jakdojade

KATEGORIA: MAPY I NAWIGACJA

Jestem niemal pewna, że tej aplikacji nie muszę nikomu przedstawiać.

Już nieraz (i nie dwa!) pomogła mi, gdy zagubiona w wielkim mieście (czyt. Poznań) nie wiedziałam, jaką drogą wrócić do domu.

Mimo tego, że mieszkamy tu już kilka lat nadal podczas podróży wyszukuję najlepszą trasę w Jakdojade i gdyby nie fakt, że załączone mapki nierzadko wprowadzają w błąd, byłby to program idealny.

Niemniej jednak twórcom aplikacji należą się gromkie brawa, gdyż podejrzewam, że nie tylko mi pomaga ona sprawnie poruszać się po nieznanych terenach. :)

aplikacja przelicznik kuchenny

Przelicznik Kuchenny

KATEGORIA: NARZĘDZIA

Ile razy podczas pieczenia nie wiedzieliście, jaka ilość danego produktu w przeliczeniu np. na szklanki jest odpowiednia?
Przyznaję, że sama praktycznie za każdym razem mam z tym problem, więc ucieszyłam się, gdy wpadłam na aplikację „Przelicznik kuchenny”, dzięki której w kilkadziesiąt sekund jesteśmy w stanie poradzić sobie z odmierzeniem konkretnych miarek.

Już kiedyś pokazywałam Wam internetowy odpowiednik wspomnianego programu, którym jest strona IleWazy.pl. Wydaje mi się jednak, iż jest ona mniej intuicyjna niż przelicznik, o którym mówię. :)

aplikacja Monefy - Money Manager

Monefy – Money Manager

KATEGORIA: FINANSE

Wraz z modą na slow life nadszedł także trend na świadome wydawanie pieniędzy i zwracanie szczególnej uwagi na to, czemu poświęcamy zarobione kwoty.

I ja postanowiłam nieco bardziej przyjrzeć się temu, w jaki sposób gospodaruję gotówką i przekonać się, czy istnieje możliwość, abym odkładała więcej. Dzięki aplikacji Monefy jest to dużo łatwiejsze. Co prawda musimy pamiętać o tym, aby każdą wydaną sumę zapisywać w pamięci programu, jednak uwierzcie – to wchodzi w nawyk.

Jeśli chcecie rozsądniej podejść do kwestii finansów, a nie wiecie, jak się za to zabrać, to polecam zaznajomić się ze wspomnianą aplikacją. :)[/one_half_last]

Mam nadzieję, że choć jedną z powyższych aplikacji uznaliście za godną uwagi. Przyznaję, że w tym momencie nie mogę się obejść bez którejkolwiek z nich, więc tym bardziej ciekawi mnie, czy są wśród Was osoby, które mają podobny styl życia i potrzeby. :)

Dajcie znać, jakie trzy aplikacje są Waszymi ulubionymi! :)
Post przypadł Ci do gustu?
Podziel się nim ze znajomymi:

1
Skomentuj wpis poniżej

avatar
  Chcę otrzymywać powiadomienia  
Powiadom o
Annify.pl
Gość
Annify.pl

Trello – moja miłość <3 A przelicznik kuchenny muszę sobie ściągnąć koniecznie ;)