Fotografia – czy warto brać udział w warsztatach?

fotografia
Fotografia to coś, co uwielbiasz, a lustrzanka to niemal Twój znak rozpoznawczy, ale tak naprawdę nie wiesz „z czym to się je” i zastanawiasz się nad wzięciem udziału w warsztatach fotograficznych? Poznaj moją opinię na ich temat.


Pasję do fotografii odkryłam w sobie jeszcze w gimnazjum. Na przestrzeni lat byłam posiadaczką kilku aparatów i zgadzam się ze stwierdzeniem, że posiadanie najlepszego i najdroższego sprzętu nie czyni z nas fotografa.

Dopiero po zakupie lustrzanki zdałam sobie sprawę z mojej ograniczonej wiedzy na temat samej obsługi aparatu i jego podstawowych, a jednocześnie kluczowych funkcji. Wzięcie udziału w warsztatach podstaw fotografii było więc tylko kwestią czasu.

Ze względu na znacznie ograniczoną ilość wolnego czasu zdecydowałam się na kurs weekendowy w Poznaniu. Wzięłam udział w ponad 14 godzinach nauki obsługi lustrzanki, a wszystko to podczas zajęć praktycznych. I wiecie co? Nie sądziłam, że tak szybko i tak łatwo przyjdzie mi przyswojenie tej wiedzy.

Aktualnie ustawienie wszelkich parametrów niezbędnych do stworzenia fotografii, na jakiej mi zależy, nie stanowi dla mnie problemu, a efekty, jakie uzyskuję, w pełni mnie satysfakcjonują.

Kogo zachęcam do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych?

Przede wszystkim osoby, które fotografia pasjonuje i które stale nie są zadowolone z wyników swojej współpracy z aparatem, a mają czas, warunki i chęci na samorozwój w tej kwestii. Ponadto, jeśli pracujecie na stanowisku wymagającym znajomości obsługi sprzętu fotograficznego, to tego typu kurs, a zwłaszcza jego skompresowana wersja, jest naprawdę świetną opcją szybkiej, bezstresowej nauki.

Nie zapominajcie też o możliwości sprezentowania tego typu szkolenia komuś, kto pasjonuje się fotografią, a ubolewa nad brakami w zakresie wiedzy teoretycznej lub stał się świeżym posiadaczem aparatu. Sama byłabym zachwycona taką niespodzianką!

[one_half]fotografia[/one_half][one_half_last]

Co daje udział w kursie fotograficznym?

Przede wszystkim wspomnianą wiedzę techniczną niezbędną do robienia profesjonalnych (i poprawnych) zdjęć. Dodatkowo tego typu zajęcia pobudzają kreatywność i stanowią świetnie źródło inspiracji.

Nie można nie wspomnieć także o przyjemnej formie spędzania wolnego czasu. Sami powiedzcie, czy spędzanie czasu w miłym towarzystwie z aparatem w ręce może nie być fajne?

Odpowiedzmy więc sobie na tytułowe pytanie – czy warto brać udział w warsztatach fotograficznych?
Osobiście uważam, że tak. Jeśli brak wiedzy na temat technicznej strony fotografii Was ogranicza i krępuje, to udział w tego typu przedsięwzięciu zadziała u Was tylko i wyłącznie na plus. Nic tak nie pobudza do działania, jak świadomość rozwoju i podejmowania działań w konkretnym kierunku.[/one_half_last]
Jeśli jesteście z Poznania lub okolic i chodzi Wam po głowie zaangażowanie się w taki kurs, to podsyłam link do warsztatów, w których sama brałam udział.

Macie jakieś pytania, a może sami chcecie podzielić się własną opinią na temat tego typu warsztatów? Dajcie znać czy i Wam fotografia jest niezwykle bliska! :)

Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

3 odpowiedzi

 1. Awatar Motyw Kobiety

  Co najmniej kilka razy w życiu sama zastanawiałam się nad wzięciem udziału w tego typu kursie :) Dotąd się nie zdecydowałam (nie mam też lustrzanki :-D) ale może w przyszłości…. Fajnie napisane.


 2. Awatar Weronika Ska

  Fajnie by było wziąć udział w takich warsztatach! Marze o tym naprawdę, lecz mieszkam w miejscu gdzie mogę tylko o takim czymś pomarzyć bo nie mam możliwości dojechania do jakiegoś miasta sama bez pomocy rodziców. Może kiedyś w przyszłości…
  Pozdrawiam!


 3. Awatar Zuch Dziewucha
  Zuch Dziewucha

  Pamiętam gdy wybuchł bum na fotografowanie i co drugi mój znajomy biegał po mieście z aparatem w łapie, fotografując rozdeptane gumy do rzucia, gołebie czy unoszące się śmieci na wietrze. Wszyscy zakladali swoje blogi i robili z siebie artystów. Wtedy, szczerze mówiąc, odechciało mi sie bawić w fotografie. Lubie piekne zdjęcia, takie które pokazuja emocje, uczucia, ruch, wiekość czy maleńkość. Uważam też, ze zawsze warto sie szkolić i dokształcach, więc jeśli ktoś zajmuje sie ftogafią, bądz myśli aby sie nią zając to definitywni powinien zaliczyć takie szkolenie a nawet kilka. Czas i pieniądze zainwestowane w samego siebie, nigdy nie sa czasem i piniędzmi straconymi :)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *