Jakie okulary do komputera wybrać? Moje propozycje

okulary do komputera

Jeśli dotychczas powiedzenie, że zdrowie jest najważniejsze było Wam obce, myślę, że pandemia nieco wpłynęła na zmianę zdania. Warto pamiętać o dbaniu o siebie na co dzień, nie tylko wtedy, gdy organizm daje znać, że coś jest nie tak. Jeśli więc praca przed komputerem to Wasz chleb powszedni, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie swojego stanowiska i np. zaopatrzyć się w okulary do komputera, które nie tylko ochronią nasz wzrok, ale wpłyną także pozytywnie na ogólne samopoczucie.

Jak urządzić biuro w domu? Garść inspiracji

Choć na co dzień nie mam potrzeby noszenia ani okularów korekcyjnych, ani soczewek, nie wyobrażam sobie pracy przed komputerem bez zachowania odpowiedniej ochrony oczu. Spędzam przed monitorem min. 8 godzin dziennie, co potrafi negatywnie wpłynąć na kondycję wzroku, a w późniejszych rezultatach ogólne samopoczucie.

okulary do komputera

Dlaczego noszę okulary do komputera?

Czy wiecie, że pracując przed komputerem należy co 1-2 godziny robić sobie kilkuminutowe przerwy, podczas których zamiast sięgać po telefon powinniśmy pozwolić oczom odpocząć od wszelkich urządzeń i np. spojrzeć na krajobraz za oknem? Przyznaję, że dla mnie informacja ta nie jest nowością, a mimo to na co dzień nie pamiętam o tego typu relaksie dla oczu.

Między innymi z tego powodu okulary do komputera to must have mojego wyposażenia biura. Te na które sama się zdecydowałam to model DBOF5034 HG00 w kolorze szylkret marki DbyD. Są ultra komfortowe w noszeniu i niesamowicie lekkie, co ogromnie mnie zaskoczyło – to uzmysłowiło mi, jak niewygodny był posiadany przeze mnie egzemplarz autorstwa innej marki. Przy wyborze okularów kierowałam się dwiema kwestiami. Musiały być dobrane do mojego kształtu twarzy, co jest logiczne, ale niestety nie tak proste w realizacji. Ponadto powinny być zaopatrzone w soczewki z powłoką Blue Cut, która zapewnia ochronę przed szkodliwym światłem niebieskim, emitowanym m.in. monitory, smartfony itp. To właśnie ono odpowiedzialne jest za podrażnienie oczu, uczucie suchości i nierzadko prowadzi do bólów głowy. Model, który wybrałam, spełnia oba wymagania, a dodatkowo jest modelem, który powinien pasować większości kobiet.

okulary do komputera
okulary do komputera

Less is more, poznaj kolekcję okularów przyjaznych środowisku

Wspomniana we wcześniejszym akapicie marka DbyD jest stosunkowo nowym graczem na rynku okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, nie hamuje jej to jednak przed podejmowaniem istotnych dla naszej planety decyzji. Firma bowiem wypuściła na rynek linię DbyD Bio-acetate, liczącą kilkadziesiąt modeli oprawek, które powstały z myślą o ponadczasowości i minimalizowaniu potrzeby kupowania nowych wzorów wraz ze zmieniającym się sezonem. Stąd właśnie pomysł na trzymanie się prostych form i wykorzystanie naturalnych, biodegradowalnych tworzyw, nadających się do recyklingu. Czytające tego bloga miłośniczki minimalizmu, prostoty i filozofii less waste będą zachwycone!

D BY D DBOF5034 HG00, SZYLKRET
D BY D DBOF5045 HG00, SZYLKRET
D BY D DBOF5036 HH00, SZYLKRET
D BY D DBOF5035 HH00, SZYLKRET

ZOBACZ WSZYSTKIE

Post bez inspiracji? Nie u mnie! Nie mogłam się więc powstrzymać przed pokazaniem Wam, jakie okulary do komputera wchodzą w skład tej eko kolekcji. Z pewnością nie umknie Waszej uwadze przewaga zwierzęcych wzorów, tak, marka DbyD inspirowała się naturą, aby jeszcze bardziej podkreślić jej istotę.

Koniecznie dajcie znać, czy Wasza praca również wymaga siedzenia przed monitorem i czy tak, jak ja nie wyobrażacie sobie jej bez odpowiedniego zabezpieczenia oczu! :)

Wpis zawiera reklamę marki Vision Express


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

4 odpowiedzi

 1. Awatar amedis

  Muszę udać się do okulisty, dzięki za wpis!


 2. Awatar Weronika

  Nie wyobrażam sobie pracy przy komputerze bez okularów. Jeśli na szybko muszę sprawdzić maila lub zrobić coś na blogu a przy tym zapomnę o okularach, od razu czuję tego konsekwencje.


  1. Awatar Weronika

   PS. Swoją drogą, piękny szablon! Kocham prostotę tak, jak ty, więc wygląd twojego bloga bez reszty skradł moje serce! :)


   1. Awatar Paulina z simplistic.pl

    jej, dzięki wielkie Weronika! Bardzo dużą wagę przykładam to tego, jak wygląda mój blog, więc zrobiłaś mi dzień tym komentarzem. <3


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *