Instalacja odpowiednich rozszerzeń jest już połową sukcesu przy zakładaniu bloga lub przenoszeniu go na WordPressa. Dlatego też postanowiłam pokazać moim zdaniem przydatne wtyczki, które ułatwią Wam prowadzenie własnej strony internetowej.
Gdzie założyć bloga? Porównanie Bloggera z WordPressem
Osoby mające bloga na WordPressie doskonale zdają sobie sprawę z ilości dodatków, jakie można zainstalować na swojej stronie, aby wyglądała lepiej lub miała dodatkowe funkcje, których nie oferuje wbudowany motyw. Warto jednak pamiętać o tym, że każda kolejna wtyczka spowalnia działanie bloga, więc lepiej wybierać je rozsądnie i korzystać jedynie z tych, które faktycznie są nam potrzebne.
Na moim blogu zainstalowanych mam 20 rozszerzeń, jednak wszystkie niezbędne są mi to łatwiejszego prowadzenia bloga, a niektóre z nich mają wpływ na jego wizualne aspekty – nie ukrywam, że zależy mi również na tym, aby moja strona wyglądała dobrze.
Do dzisiejszego wpisu postanowiłam wyselekcjonować wszystkie przydatne wtyczki, jakie mój blog posiada i podzielę się z Wami 8, które charakteryzują się pomocnymi funkcjami, dzięki którym w łatwy sposób sprawicie sobie stronę, o jakiej marzycie. :)
Przydatne wtyczki do WordPressa
POBIERZ WTYCZKĘ
Myślę, że jest to jedna z pierwszych wtyczek, którą instaluje każda osoba mająca bloga na platformie WordPress.
Yoast SEO wspomaga użytkownika w tworzeniu postów zgodnie z wytycznymi mającymi wpływ na pozycjonowanie stron. Jedynym minusem tej wtyczki jest fakt, że w przeciwieństwie do Google, nie bierze pod uwagę odmian słów, przez co niekiedy uważa, że tekst nie jest zoptymalizowany, mimo że w rzeczywistości wszystko z nim okej. ;)
POBIERZ WTYCZKĘ
Wtyczka, która przyda się tym z Was, którzy chcą, aby boczna kolumna bloga zawierała w sobie różne treści w zależności od strony, na której znajduje się użytkownik. Umożliwia ona ukrycie widgetu na konkretnych stronach lub pokazanie go właśnie na wybranych. Sama chętnie z niej korzystam, gdyż jest to duże ułatwienie, dzięki któremu nie musimy grzebać w kodzie strony.
POBIERZ WTYCZKĘ
Jeśli zależy Wam na dobrych wynikach w PageSpeed Insights, zachęcam do instalacji powyższego rozszerzenia. Co robi? Automatycznie zmniejsza wagę zdjęć bez mocnej straty na jakości (oczywiście minimalny ubytek zawsze ma miejsce, jednak nie jest to aż tak bolesne). Dzięki temu zabiegowi, blog ładuje się szybciej, co również ma znaczenie w kwestii jego pozycjonowania.
POBIERZ WTYCZKĘ
AddToAny to przyciski mediów społecznościowych, które znaleźć można na końcu tego wpisu. Umożliwiają one szybkie udostępnienie danej treści, co znacznie skraca drogę czytelnikom, którzy chcą podzielić się artykułem np. ze swoimi znajomymi na Facebooku. Znacznym udogodnieniem wtyczki jest fakt, że można ją dowolnie personalizować, dzięki czemu każdy dopasuje ją do swojego szablonu, na czym mi osobiście bardzo zależało.
POBIERZ WTYCZKĘ
Jest to jedna z tych wtyczek, które zainstalowałam stosunkowo późno, co było dość nieodpowiedzialne z mojej strony. WPS HIDE Login pozwala zmienić adres logowania do panelu administratora bloga, dzięki czemu istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś włamie się na naszą stronę. Jej instalacja zajmuję chwilę, a ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo tego, co tworzymy.
POBIERZ WTYCZKĘ
Zależy Wam na tym, aby podczas przeglądania strony, któryś z jej elementów był stale widoczny na ekranie? Ta wtyczka umożliwia „zablokowanie” danego widgetu dzięki czemu nie zniknie mimo przewijania ekranu. Można to zrobić zarówno z menu, jak i elementami znajdującymi się np. w bocznej kolumnie bloga.
POBIERZ WTYCZKĘ
Nikt nie lubi błędów 404, dlatego jeśli zmieniliście permalink danego wpisu, warto zrobić stałe przekierowanie z jego starej wersji na nową. Dzięki temu unikniecie irytacji odwiedzających, a być może zdobędziecie nowe wejścia.
Column Shortcodes
POBIERZ WTYCZKĘ
Chcecie tworzyć treści w responsywnych kolumnach? Ja do stworzenia np. tych z dzisiejszego wpisu używam wtyczki Column Shortcodes, dzięki której w łatwy sposób uzyskuję podział na bloki. Nie jest to jedyna możliwość, jaką daje – jeśli chcemy, możemy uzyskać do 6 kolumn. :)
Mam ogromną nadzieję, że wpis przypadł Wam do gustu i zachęciłam Was do testowania różnych rozszerzeń i usuwania tych, które jednak nie są potrzebne. Warto o to dbać! :)
Dajcie znać, jakie przydatne wtyczki usprawniają blogowanie Wam. :)
Dodaj komentarz