Przydatne wtyczki do WordPressa

przydatne wtyczki

Instalacja odpowiednich rozszerzeń jest już połową sukcesu przy zakładaniu bloga lub przenoszeniu go na WordPressa. Dlatego też postanowiłam pokazać moim zdaniem przydatne wtyczki, które ułatwią Wam prowadzenie własnej strony internetowej.

Gdzie założyć bloga? Porównanie Bloggera z WordPressem

Osoby mające bloga na WordPressie doskonale zdają sobie sprawę z ilości dodatków, jakie można zainstalować na swojej stronie, aby wyglądała lepiej lub miała dodatkowe funkcje, których nie oferuje wbudowany motyw. Warto jednak pamiętać o tym, że każda kolejna wtyczka spowalnia działanie bloga, więc lepiej wybierać je rozsądnie i korzystać jedynie z tych, które faktycznie są nam potrzebne.

Na moim blogu zainstalowanych mam 20 rozszerzeń, jednak wszystkie niezbędne są mi to łatwiejszego prowadzenia bloga, a niektóre z nich mają wpływ na jego wizualne aspekty – nie ukrywam, że zależy mi również na tym, aby moja strona wyglądała dobrze.

Do dzisiejszego wpisu postanowiłam wyselekcjonować wszystkie przydatne wtyczki, jakie mój blog posiada i podzielę się z Wami 8, które charakteryzują się pomocnymi funkcjami, dzięki którym w łatwy sposób sprawicie sobie stronę, o jakiej marzycie. :)

przydatne wtyczki

Przydatne wtyczki do WordPressa

przydatne wtyczki yoast seoYoast SEO
   POBIERZ WTYCZKĘ

Myślę, że jest to jedna z pierwszych wtyczek, którą instaluje każda osoba mająca bloga na platformie WordPress.

Yoast SEO wspomaga użytkownika w tworzeniu postów zgodnie z wytycznymi mającymi wpływ na pozycjonowanie stron. Jedynym minusem tej wtyczki jest fakt, że w przeciwieństwie do Google, nie bierze pod uwagę odmian słów, przez co niekiedy uważa, że tekst nie jest zoptymalizowany, mimo że w rzeczywistości wszystko z nim okej. ;)

przydatne wtyczki widget contextWidget Context
   POBIERZ WTYCZKĘ

Wtyczka, która przyda się tym z Was, którzy chcą, aby boczna kolumna bloga zawierała w sobie różne treści w zależności od strony, na której znajduje się użytkownik. Umożliwia ona ukrycie widgetu na konkretnych stronach lub pokazanie go właśnie na wybranych. Sama chętnie z niej korzystam, gdyż jest to duże ułatwienie, dzięki któremu nie musimy grzebać w kodzie strony.

przydatne wtyczkiSmush
   POBIERZ WTYCZKĘ

Jeśli zależy Wam na dobrych wynikach w PageSpeed Insights, zachęcam do instalacji powyższego rozszerzenia. Co robi? Automatycznie zmniejsza wagę zdjęć bez mocnej straty na jakości (oczywiście minimalny ubytek zawsze ma miejsce, jednak nie jest to aż tak bolesne). Dzięki temu zabiegowi, blog ładuje się szybciej, co również ma znaczenie w kwestii jego pozycjonowania.

przydatne wtyczkiAddToAny Share Buttons
   POBIERZ WTYCZKĘ

AddToAny to przyciski mediów społecznościowych, które znaleźć można na końcu tego wpisu. Umożliwiają one szybkie udostępnienie danej treści, co znacznie skraca drogę czytelnikom, którzy chcą podzielić się artykułem np. ze swoimi znajomymi na Facebooku. Znacznym udogodnieniem wtyczki jest fakt, że można ją dowolnie personalizować, dzięki czemu każdy dopasuje ją do swojego szablonu, na czym mi osobiście bardzo zależało.

przydatne wtyczki WPS Hide LoginWPS HIDE Login
   POBIERZ WTYCZKĘ

Jest to jedna z tych wtyczek, które zainstalowałam stosunkowo późno, co było dość nieodpowiedzialne z mojej strony. WPS HIDE Login pozwala zmienić adres logowania do panelu administratora bloga, dzięki czemu istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś włamie się na naszą stronę. Jej instalacja zajmuję chwilę, a ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo tego, co tworzymy.

przydatne wtyczkiSticky Menu (or Anything!) on Scroll
   POBIERZ WTYCZKĘ

Zależy Wam na tym, aby podczas przeglądania strony, któryś z jej elementów był stale widoczny na ekranie? Ta wtyczka umożliwia „zablokowanie” danego widgetu dzięki czemu nie zniknie mimo przewijania ekranu. Można to zrobić zarówno z menu, jak i elementami znajdującymi się np. w bocznej kolumnie bloga.

przydatne wtyczki redirectionRedirection
   POBIERZ WTYCZKĘ

Nikt nie lubi błędów 404, dlatego jeśli zmieniliście permalink danego wpisu, warto zrobić stałe przekierowanie z jego starej wersji na nową. Dzięki temu unikniecie irytacji odwiedzających, a być może zdobędziecie nowe wejścia.


przydatne wtyczkiColumn Shortcodes
   POBIERZ WTYCZKĘ

Chcecie tworzyć treści w responsywnych kolumnach? Ja do stworzenia np. tych z dzisiejszego wpisu używam wtyczki Column Shortcodes, dzięki której w łatwy sposób uzyskuję podział na bloki. Nie jest to jedyna możliwość, jaką daje – jeśli chcemy, możemy uzyskać do 6 kolumn. :)

przydatne wtyczkiprzydatne wtyczki

Mam ogromną nadzieję, że wpis przypadł Wam do gustu i zachęciłam Was do testowania różnych rozszerzeń i usuwania tych, które jednak nie są potrzebne. Warto o to dbać! :)

Dajcie znać, jakie przydatne wtyczki usprawniają blogowanie Wam. :)


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

8 odpowiedzi

 1. Awatar Ania

  Oj jak dobrze że ja tu dziś zajrzałam do Ciebie :) potrzebuję dodać dwie wtyczki do mojej strony :)
  bardzo dziękuję


  1. Awatar Paulina z simplistic.pl

   Super, bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. :) W razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało!


 2. Awatar Greenelka

  Redirection. Nie znałam, a przyda mi się, dzięki


  1. Awatar Paulina z simplistic.pl

   To jedna z najczęściej używanych przeze mnie wtyczek, zwłaszcza gdy zmieniam adresy starych wpisów. Dzięki niej nie tracę ruchu i unikam pojawiania się strony z błędem 404. :)


 3. Awatar Namysłowska 3

  O, tego właśnie szukałam. Dziękuję :)


  1. Awatar Paulina z simplistic.pl

   Super, mam nadzieję, że wtyczki Cię zadowolą! :)


 4. Awatar Aneta Kicman | ZenBlog.pl

  Column Shortcodes – tego było mi trzeba! :)


  1. Awatar Paulina z simplistic.pl

   Cieszę się, że pomogłam! :)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *