Kobiecość – jak zmieniło się moje jej postrzeganie

kobiecość

Wraz z ośmioma innymi blogerkami mam przyjemność wziąć udział w akcji z okazji Dnia Kobiet, w ramach której skupię się na tym, jak zmieniało się moje postrzeganie kobiecości na przestrzeni lat. Czy nadal kieruję się tymi samymi wyznacznikami, czy podchodzę do tego tematu zupełnie inaczej?

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Kobiecość jest cechą, której pożądają niemal wszyscy – płeć piękna chce być z nią utożsamiana, natomiast mężczyźni najczęściej poszukują jej w swojej przyszłej partnerce. Ale czym tak naprawdę jest? Czy samo bycie kobietą świadczy o posiadaniu wspomnianej wartości?

Jako dziecko, a później nastolatka, myślałam, że kobiecość opiera się głównie na wyglądzie. Wystarczą długie włosy, modne ciuchy, wyróżniający się makijaż i nikt nie powie, że nie jesteśmy kobiece. Nadal uważam, że sprawdza się to zaraz na początku znajomości (no może poza kwestią makijażu), bądź wtedy, gdy nie mamy możliwości poznać danej osoby bliżej. Aktualnie jednak obserwując to, które kobiety sama uważam za 100% kobiece, wiem, że to nie wygląd ma tutaj największe znaczenie, a charakter i – przede wszystkim – stosunek do innych ludzi.

kobiecośćKOSZULA – BONPRIXkobiecość

3 cechy charakteryzujące kobiecość w dzisiejszych czasach

Pewność siebie. W dzisiejszych czasach, gdy zewsząd otaczają nas „ideały” niemożliwym jest wyróżniać się będąc jednocześnie przepełnionym kompleksami. Nie mówię, że sama ich nie mam, w pewnym stopniu są one potrzebne, a ich posiadanie zdrowe, jednak nie można skupiać na nich całej swojej uwagi. Znałam kilka osób, które nie były wręcz w stanie skupić się na pozytywach i, szczerze mówiąc, cieszę się, że nie mam już z nimi stałego kontaktu. Być może jest to słabe podejście, jednak jestem zdania, że jeśli w czyimś towarzystwie nie czujecie się dobrze, a spędzanie z kimś czasu pochłania całą Waszą energię, nie warto.

Właśnie tym jest pewność siebie – świadomością tego, czego się oczekuje od życia, dążeniem do samozadowolenia i traktowaniem siebie z należytym szacunkiem. Jeśli ktoś w Waszym otoczeniu negatywnie wpływa na Wasze samopoczucie, zastanówcie się, czy warto mieć tę osobę w swoim życiu. To samo tyczy się profili w mediach społecznościowych – być może kiedyś dana osoba faktycznie Was inspirowała, jednak od jakiegoś czasu każde jej zdjęcie wzbudza w Was negatywne emocje – w takiej sytuacji kliknięcie „unfollow” jest najlepszym wyjściem.

Dbanie o siebie. Nie mówię tu tylko o używaniu najlepszych kosmetyków, ale o regularnych badaniach i znajdowaniu czasu tylko dla siebie. Pamiętajcie, zdrowa kobieta to szczęśliwa kobieta, a szczęśliwa jest najpiękniejszą wersją siebie!

Zadbana skóra, dłonie, włosy to coś, co od razu rzuca się w oczy i zdecydowanie świadczy o dbaniu o siebie. Warto więc poświęcić im tych kilka chwil w ciągu dnia/tygodnia – nie dość, że Wy poczujecie się lepiej, to Wasze ciało będzie Wam za to wdzięczne.

Warto też zwrócić uwagę na swoją dietę i aktywność fizyczną. Jeśli nie jesteście fankami intensywnych treningów, pomyślcie choćby o jodze, która równie pozytywnie wpływa na ciało i ogólne samopoczucie. A jeżeli nie wyobrażacie sobie dnia bez słodyczy, zwróćcie uwagę na ich zamienniki – daktyle, owoce, warzywa (np. marchewka). Naprawdę jest tego dużo!

kobiecośćkrem nawilżający – Barwa Siarkowa

Umiejętność wspierania innych kobiet. Myślę, że jest to cecha, którą zatraciłyśmy, a której tak bardzo brakuje w dzisiejszych czasach. Mam wręcz wrażenie, że to kobiety są tymi najbardziej hejtującymi osobami w internecie. Dlaczego nie potrafimy wstrzymać się z wyrażaniem opinii na temat innych? Rozumiem, że ciężko jest powstrzymać konkretne myśli, ale to my mamy wpływ na to, jaki komentarz umieścimy pod zdjęciem dziewczyny, której sukienka nie przypadła nam do gustu.

Co zmieni nasze zdanie? Czy rozmawiając z tą osobą twarzą w twarz również nie powstrzymałybyśmy się przed wyrażeniem go głośno?

Sama zauważyłam, że najchętniej spędzam czas i obserwuję kobiety, które bezinteresownie wspierają działalność innych, nawet poprzez zwykłe udostępnianie ich prac na swoich profilach. Przestańmy widzieć siebie jako konkurencję, świat jest ogromny i naprawdę jest tu miejsce dla każdego z nas. :)

Temat kobiecości przypadł Wam do gustu? Koniecznie zobaczcie, co reszta dziewczyn, które wzięły udział w akcji, pisze na ten temat! :)

alamakotaa Ala ma kota
kotmaale.pl
agwerblog aGwerblog
agwerblog.pl
agatamanosa Agata ma Nosa
agatamanosa.pl
hellojzaboutbeauty Hellojza About Beauty
hellojzaboutbeauty.pl
beautically Beautically
beautically.pl
basiablog BASIA-BLOG.pl
basia-blog.pl
mrsgasky mrsgasky
instagram.com/mrsgasky
beautypediapatt BeautypediaPatt
beautypediapatt.pl

Tym wpisem chcę uczcić jeden z piękniejszych dni w roku – Dzień Kobiet, a Wam, Piękne życzyć wszystkiego, co najlepsze! Dużo uśmiechu, zadowolenia z siebie i satysfakcji. Abyście nigdy nie zapomniały o miłości do siebie. ♥

Koniecznie dajcie znać, czym Waszym zdaniem cechuje się kobiecość! Jestem ciekawa, czy mamy podobne podejście do tych kwestii. :)


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

5 odpowiedzi

 1. Awatar Hellojza
  Hellojza

  Powtórzę się trochę za Alą, że faktycznie wspieranie innych kobiet i mówienie o tym, to teraz modny slogan. Niestety w praktyce często wychodzi inaczej. Nazywamy się koleżankami, ale w międzyczasie podkładamy sobie świnie. Sama jestem po kilku takich wpadkach, więc jestem bardzo ostrożna. Mimo to chętnie angażuje się w blogerskie akcje, wspieram blogerki i twórczynie Internetu. Fajna jest ta nasza społeczność, dużo nas łączy ;)


 2. Awatar Olga
  Olga

  Ciekawie piszesz. :)


 3. Awatar aGwer

  Niestety z ostatnim akapitem się zgadzam. Też dostrzegam to, że największą krzywdę potrafi zrobić kobiecie kobieta. Wie gdzie uderzyć i co zaboli najbardziej. Pytanie brzmi: po co? Żeby poczuć się lepiej? Żeby podnieść własną samoocenę?
  Zamiast wspierać, pomagać, wierzyć i tworzyć więzi – potrafią to zniszczyć.
  Właśnie dlatego chcemy organizować takie wspólne akcje. Niby nic, niby tylko teksy, ale jednak działamy wspólnie i to jest ważne!


 4. Awatar Radownisia

  Dla mnie kobiecość to część charakteru, która nie może istnieć bez kilku innych. Tak samo jak charyzma nie egzystuje bez pewności siebie, tak samo na kobiecość składa się wiele innych czynników, a im bardziej rozwinięte są te cechy tym kobiety lepiej się czują ;)
  Utożsamiam ją, więc z naszym własnym ideałem kobiety. Takim, którym chcemy się stać :D
  PS. Świetna inicjatywa!


 5. Awatar Ala ma kota

  Kwestia wspierania innych kobiet, to teraz też przy okazji bardzo modne powiedzonko. Niestety często niewiele niesie za sobą działań. Nie zliczę ile razy byłam świadkiem mówienia o #GIRLPOWER, które nie niosło za sobą nic prócz czczego gadania.
  Dlatego tym bardziej, ogromnie się cieszę, że zechciałaś wziąć udział w tej spontanicznej akcji i stworzyłaś taki piękny wpis! Bardzo dziękuję <3


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *