Pomysł na kawę w domowym zaciszu

pomysł na kawę

Fanki cappuccino lub latte, ten wpis powstał z dedykacją właśnie dla Was! Poznajcie pomysł na kawę, którą przyrządzicie w swoim domu, a która jakością nie odbiega od tych z popularnych kawiarni. Miłej lektury!

Biała kuchnia Ikea – moja opinia po ponad roku użytkowania

Gdybym miała wybrać jeden ulubiony napój lub smak napoju, bez zastanowienia wskazałabym kawę. Przyznaję, że nie chodzi mi o samo jej działanie, ale właśnie wyjątkowy aromat, który na myśl przywodzi mi przytulny klimat i ciepło. Jako typowa jesieniara uwielbiam wszystko, co poprawia nastrój w chłodniejsze, deszczowe dni, kiedy to szukamy wyciszenia.

pomysł na kawę
bialetti mukka

Pomysł na kawę przy użyciu kawiarki do cappuccino Bialetti Mukka

O nabyciu kawiarki myślałam już jakiś czas temu. Zważywszy jednak na fakt, że do robienia kawy dotychczas używaliśmy popularnego Aeropresu, uznałam, że zakup kolejnego akcesorium mija się z celem. Było tak do momentu, gdy moją uwagę zwróciła kawiarka do cappuccino marki Bialetti Mukka, którą kupicie na coffeedesk.pl. Jako fanka wielofunkcyjności zainteresowałam się tematem, bo przyznaję, że urządzenie, które jednocześnie spienia mleko i parzy kawę jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście jestem świadoma istnienia ekspresów do kawy, jednak jest to artykuł, którego zakupu unikam jak ognia. Dlaczego? Lubię minimalizm i na ten moment jestem jedyną osobą w domu, która by z niego korzystała, nie widzę więc sensu w inwestowanie w urządzenie, które zagraci przestrzeń i wymagać będzie ciągłej uwagi. Dlatego też uważam, że wspomniana wyżej kawiarka to świetna alternatywa.

pomysł na kawę

Choć nazwa wskazuje, że kawiarkę z dzisiejszego wpisu używać można do zrobienia popularnego cappuccino, posiada ona także funkcję przyrządzania latte dla fanów jeszcze delikatniejszej kawy. Jesienią do swojego cappuccino uwielbiam dodawać szczyptę cynamonu, który jest moją absolutnie ulubioną przyprawą, dzięki której każdy napój czy potrawa nabiera tego przyjemnego, rozgrzewającego aromatu. :)

Przydatne akcesorium dla posiadaczy płyty indukcyjnej

Jeśli tak jak ja swoją kuchnię zaopatrzyliście w płytę indukcyjną i macie obawy, czy kawiarka Bialetti Mukka w takiej sytuacji będzie działać poprawnie, to daję znać, że niestety produkt ten dostosowany jest wyłącznie do używania go na kuchenkach gazowych i elektrycznych. Ale, ale! Bez obaw, bo firma Bialetti stworzyła adapter, dzięki któremu bez problemu możemy korzystać z kawiarki także na indukcji. Przetestowane – działa świetnie! :)

Dajcie znać w komentarzu, jaki jest Wasz pomysł na kawę! Pijecie z mlekiem czy Waszym wyborem jest czarna? A może w ogóle nie przepadacie za kawą? :)

Wpis zawiera reklamę marki Coffeedesk


Najnowsze wpisyCo powiesz na…?

2 odpowiedzi

  1. Awatar Tomasz - Szczęśliwy minimalista

    Kocham kawę! W ogromnych ilościach! Aktualnie piję dwa rodzaje – czarną, wykonaną metodą przelewową, lub tzw. kawę kuloodporną, z masłem i olejem kokosowym. Pijałem też kawę z kawiarki, ale zawsze wychodziła mi w mojej ocenie zbyt gorzka. Przelew daje dużo więcej kwiatowych i owocowych nut, polecam spróbować!


  2. Awatar Ja bez Imienia

    Wygląda przesłodko!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *